FAQ

Vážení zákazníci, na této stránce postupně uvádíme odpovědi na vaše nejčastěji kladené otázky.

Kotel je určen pro spalování ELTO, TOEL, TOLEX a kapalných paliv vyrobených z odpadních olejů dle ČSN 65 6691.

Připravte si napojení komínu, vody a plynovou láhev PROPAN-BUTAN 10 kg, který se využívá při startování kotle, vydrží celou topnou sezónu.

ParametrHodnota
Výška osy komína1950 mm
Připojovací rozměr výstupu kouřovodu160 mm
Výška připojení vody (nátrubek připojovací rozměr 5/4″ vnější závit) – studená větev1500-1600 mm
Výška připojení vody (nátrubek připojovací rozměr 5/4″ vnější závit) – teplá větev1400-1500 mm

Olej může být skladován v IBC kontejnerech, ne starších 5-ti let (z důvodu měnících se vlastností materiálu). Běžné jsou jednoplášťové kontejnery na 1000 l, které je potřeba mít umístěné v úkapové jímce. Jejich cena se pohybuje kolem 3000 Kč + DPH. Na trhu existují i dvouplášťové kontejnery.

Kotel splňuje požadavky ekodesignu, který respektuje Zákon o ochraně ovzduší. Vyjádření SZÚ zde.

Porovnání aktuálních nákladů na vytápění a ohřev TUV v příkladech:

Jedná se o orientační přehled, každou budovu i provoz je vhodné posoudit individuálně. Výpočet energie spotřebované pro ohřev teplé užitkové vody vychází z normy ČSN 060320. Výpočet energie spotřebované pro vytápění vychází z normy ČSN EN 12831.

Pro výpočty byly použity ceníky ČEZ, sazba D57D pro elektrokotel a tepelné čerpadlo, dále pro tepelné čerpadlo je počítán topný faktor COP 2,96. Pro stanovení cen plynu byl použit ceník ČEZ Comfort ceník „B“ pro distribuční území GasNet s.r.o. Výhřevnost pelet 16,5 MJ/kg, zde použit ceník drevar.cz. Pro výpočet nákladů na vytápění recyklovaným olejem byla použita cena výrobce a distributora Filtration Technology s.r.o.

Výpočty uvedené výše jsou pouze doporučením, hlavní výpočet by měl vždy pro každou situaci provést odborný projektant.

Využití kotle JANEK 1 pro RD (4 osoby) – pouze ohřev TUV

Otevřít

Využití kotle JANEK 1 pro RD (4 osoby) – vytápění včetně ohřevu TUV

Otevřít

Využití kotle JANEK 1 pro penzion (4 apartmány, 10 osob) – pouze ohřev TUV

Otevřít

Využití kotle JANEK 1 pro penzion (4 apartmány, 10 osob) – vytápění včetně ohřevu TUV

Otevřít

Využití kotle JANEK 1 pro servisní firmu, 1-směnný provoz zvýšená spotřeba teplé vody pro potřeby umytí zaměstnanců na konci směny, 10 osob – pouze ohřev TUV

Otevřít

Využití kotle JANEK 1 pro servisní firmu, 3-směnný provoz zvýšená spotřeba teplé vody pro potřeby umytí zaměstnanců na konci směny, 50 osob na každé směně – pouze ohřev TUV

Otevřít

1 l oleje = 1 m3 plynu (spotřeba 1 litru oleje odpovídá spotřebě 1 m3 plynu)

1 l oleje = 10 – 12 kWh

100 l oleje = 1 – 1,2 MWh

Kotel můžete ovládat jak manuálně, tak pomocí prostorového termostatu nebo prostřednictvím webového rozhraní.

Dopravu, instalaci, uvedení do provozu a zaškolení obsluhy provádíme našimi nebo smluvními techniky po dohodě s Vámi. Vy si předem připravíte prostor a podmínky pro napojení kotle. Kotel na místě seřídíme dle Vašich požadavků na velikost vytápěné plochy, případně ohřevu vody. Toto nastavení lze odborným zásahem kdykoli změnit v souvislosti se změnou Vašich požadavků (např. rozšíření vytápěné plochy).

Doporučujeme společnost FILTRATION TECHNOLOGY s.r.o., zastupovanou p. Gregůrkem (+420 777 225 534).

Aktuální cena paliva je 9,50 Kč/1 kg + spotř. daň 0,66 Kč/1 l + DPH 21%.

Zavážky oleje probíhají po celé ČR, buď autocisternou nebo v zálohovaných IBC kontejnerech.

Aktuální dodací lhůta je 4 měsíce po závazné objednávce (zákazník je evidován v pořadníku po úhradě zálohy). V současné době jednáme o rozšíření výroby, dodací lhůta by se mohla zkrátit.

V nabídce máme kotel typ JANEK 1 s nastavitelným výkonem v rozmezí 15 – 30 kW, 15 – 50 kW a 15 – 70 kW. Při uvedení do provozu kotel seřídíme dle Vašich požadavků na velikost vytápěné plochy, případně podle potřeby ohřevu vody. Toto nastavení lze odborným zásahem kdykoli změnit v souvislosti se změnou Vašich požadavků (např. rozšíření vytápěné plochy).

Ano, je to možné. Zašlete nám svůj požadavek s upřesněním preferované doby návštěvy. Ozveme se Vám a dohodneme termín.

Objednávka návštěvy

Kotel si můžete prohlédnout v Ostravě. Předvedeme Vám celý proces od nastartování až po ukázku jednoduchého pročištění pomocí ofukovací pistole. Uvidíte prvotní zážeh plynem, vzápětí chvilku hoření plynu a oleje současně a poté už hoření samotného oleje. Ukážeme Vám pohled do kotle, jak postupně olej začíná hořet a jak se pomocí automaticky vháněného vzduchu z několika směrů rozšíří. Dostanete prostor i pro dotazy. Budeme se Vám věnovat tak, abyste mohli odjíždět s pocitem, že topení v našem kotli je snadné.

Objednávka prohlídky

Kotel umí spálit jakýkoli olej a výstupní emise jsou bez zápachu a kouře, ale pozor – vyjetý olej je z hlediska platné legislativy odpadem, který spalovat nelze. Proto máme kotel certifikován na spalování recyklovaných odpadních olejů.